Interesujące fakty o wyspie Bali w Indonezji

Bali to indonezyjska wyspa położona w zachodniej części Archipelagu Malajskiego. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych na świecie, szczególnie ze względu na różnorodność i niskie ceny.

Jest to również światowe centrum biznesu w dziedzinie biżuterii i mody, a także w wielu innych dziedzinach. Jest to również naturalny raj, który kryje w sobie niesamowite krajobrazy. Być może dlatego nazywana jest „wyspą bogów”.

1. Świątynie na Bali w Indonezji

Religia jest jednym z najważniejszych aspektów dla Balijczyków i jest obecna w ich codziennej kulturze. Praktykują oni hinduizm i buddyzm. Mają ponad 10 000 świątyń lub kapliczek, w których oddają cześć swoim bogom i prowadzą życie społeczne.

Wśród najbardziej wyjątkowych wyróżnia się świątynia Luhur Uluwatu, położona na klifie w południowej części wyspy. Ma 75 metrów wysokości i została zbudowana w X wieku, aby odstraszać złe duchy. Sceneria jest niezwykła, ale trzeba uważać, bo zamieszkują ją małpy, które kradną drobne przedmioty.

2. Plaże

Na Bali znajduje się wiele różnych plaż. Ogólnie rzecz biorąc, w części południowej znajdują się plaże z dużymi falami, a w części północnej – plaże spokojne. Te pierwsze są idealne do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza surfingu. Te drugie służą do odpoczynku i oglądania wschodów i zachodów słońca.

Jedną z najpopularniejszych plaż jest Kuta, idealna do surfowania i oferująca bogate i urozmaicone życie nocne. Plaża Jimbaran w Denpasar jest mniej zatłoczona i znajduje się blisko lotniska. Tymczasem plaże Seminyak, Sanur Beach i Nusa Dua należą do najpiękniejszych.

3. Wulkany

Bali znajduje się w Pacyficznym Pierścieniu Ognia, regionie o dużej aktywności sejsmicznej i niezliczonej liczbie wulkanów. Wielu turystów odwiedza tę indonezyjską wyspę tylko po to, by zobaczyć jej wulkany.

Najwyższy i najbardziej imponujący jest wulkan Agung o wysokości 3142 m n.p.m. Następny w kolejności jest wulkan Batur o wysokości 1717 metrów. Wulkan Batur jest najpopularniejszym wulkanem i miejscem, gdzie odbywa się większość wycieczek turystycznych.

Odwiedzenie któregokolwiek z tych wulkanów jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza ze względu na zapierające dech w piersiach piękne panoramy. Wejście na wulkan Agung trwa około pięciu godzin, a na wulkan Batur około trzech godzin.

4. Jeziora i wodospady na Bali, skarby Indonezji

Bali to zielona wyspa, wszędzie porośnięta roślinnością, którą zasila monsun w miesiącach od października do kwietnia. Zasilają one cztery niezwykłe jeziora: Tamblingan, Bratan, Danau Batur i Batur.

Znajdują się one wśród bujnych lasów i dżungli, gdzie można obserwować wspaniałą faunę i florę Bali. Na Bali znajdują się także niezliczone, łatwo dostępne wodospady, w których kąpiący się mogą się zrelaksować i dobrze bawić. Woda jest niezbędna Balijczykom i stanowi zasadniczą część ich rytuałów religijnych. Rytuały religijnie i tradycje opisuje portal religijny www.kardynal.pl