Co robić przy złej pogodzie na wakacjach?

Co robić przy złej pogodzie? Jeśli nie wiesz co zrobić, gdy na wakacjach jest zła pogoda, czytaj dalej.

1. Napisz pocztówki do swoich przyjaciół

To tradycja, która zanika na rzecz technologii, ale kto nie cieszy się, gdy w skrzynce na listy znajdzie coś innego niż rachunki? Wykorzystaj to, że na dworze leje, by posiedzieć w ciszy i napisać kupione z tą myślą pocztówki.

2. Zwiedzanie muzeów

Trochę kultury nie zaszkodzi. Zła pogoda to dobry pretekst do zajęć w pomieszczeniach. Muzea potrafią być magicznymi miejscami, a do tego nie jest tam zimno. Na przykład doskonałym wyborem na pochmurny dzień and Bałtykiem jest Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

3. Relaks w hotelowym lobby lub bibliotece

Większość hoteli posiada hol wejściowy lub bibliotekę. Jest to miejsce, w którym można usiąść, przeczytać gazetę lub porozmawiać z innymi gośćmi, którzy są w takiej samej sytuacji jak Ty. Jeśli sprawy się ożywią, zawsze można pójść na drinka do hotelowego baru.

4. Skorzystaj z okazji, by się wyspać

Wakacje są po to, by odpoczywać i relaksować się, prawda? Jak to więc możliwe, że czasem wracamy z urlopu bardziej zmęczeni niż wyjechaliśmy? Jeśli więc obudzisz się, wyjrzysz przez okno i zobaczysz wielką szarą chmurę, to może być dobry moment, by wrócić do łóżka i odpocząć, korzystając z wygód, jakie oferuje hotel.

5. Spędzenie czasu z grami

To zawsze fajna opcja, zwłaszcza gdy nie podróżujesz sam. Jeśli nie zawsze masz w walizce paczkę kart, nie martw się, bo hotele często oferują wypożyczenie gier planszowych. Czasami hotel posiada nawet kasyno, więc dlaczego nie uczynić tego jeszcze bardziej ekscytującym?

6. Jedzenie w restauracji

Deszczowe dni dają Ci doskonałą okazję do sprawdzenia barów, pubów i restauracji w mieście, w którym jesteś. Możesz spróbować kulinarnych specjałów tego obszaru lub kupić typowe produkty, które przywieziesz jako prezenty dla swoich przyjaciół i rodziny.

7. Idź do teatru

O godziny pokazów można zapytać w recepcji hotelu lub sprawdzić w internecie. Jeśli jesteś w dużym mieście, nie będzie trudno znaleźć takiego spektaklu, który Ci się podoba, a jeśli jesteś w mniejszym mieście, możesz odkryć część lokalnej kultury (typowe tańce lub muzyka).

8.  Rozpieszczaj się w SPA

Zrelaksuj się w spa lub w pobliskim uzdrowisku. Masaż, sauna, zabiegi kosmetyczne… O poradę można zapytać w recepcji. Dzięki temu, gdy wrócisz do pracy, nie będziesz już cierpiała z powodu nadwyrężenia pleców, a Twoja skóra i paznokcie będą miały zdrowy blask.