Najpiękniejsze europejskie wyspy

Wyjazd na wyspę to jeden z najpopularniejszych wakacyjnych planów. Wymarzone plaże, krystalicznie czysta woda, krajobrazy odpowiadające wszelkim gustom i atmosfera, która zachęca do oderwania się od rzeczywistości to tylko niektóre z elementów, które sprawiają, że są to idylliczne miejsca na wakacje.

Korsyka, Francja

Korsyka jest czwartą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Ta francuska wyspa znana jest jako „Wyspa Piękna” z powodu swojej niesamowitej przyrody i plaż. Nie przez przypadek część jej niezwykłego bogactwa naturalnego została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Krajobraz jest rzeczywiście bardzo zróżnicowany, z piaszczystymi plażami, turkusowo-błękitnym morzem, głębokimi, poszarpanymi klifami, lasami śródziemnomorskimi, wieloma rzekami i jeziorami oraz bardzo wysokimi górami, o wysokości ponad 2000 metrów. Dlatego też ponad połowa powierzchni wyspy jest częścią rezerwatu przyrody i parku morskiego, które chronią to, co jest mocną stroną Korsyki: przyrodę.

Capri, Włochy

Słynna wyspa Capri, położona u wybrzeży Zatoki Neapolitańskiej, jest jedną z najbardziej malowniczych wysp we Włoszech. Rzeczywiście, jest to dość ekskluzywne miejsce, które już od czasów rzymskich było jednym z najbardziej znanych miejsc wypoczynku. Capri jest również znane z zapierających dech w piersiach krajobrazów, które zapierają dech w piersiach każdemu turyście.

Wyspa ta oferuje bezkonkurencyjne atrakcje o dużym znaczeniu historycznym i kulturowym, takie jak pozostałości archeologiczne wielkich rzymskich rezydencji. Drugim mocnym punktem jest jednak wspaniała przyroda, imponujące klify o nieregularnych kształtach, które wyrastają z turkusowych wód tworząc wyjątkowy krajobraz, który można podziwiać dzięki wycieczkom łodzią.

Cypr

Wyspa Cypr jest jedną z najlepiej ocenianych opcji, szczególnie ze względu na kontrasty krajobrazów i bogactwo kulturowe. Więcej informacji o podróżach na Cypr pod adresem: https://liweb.pl/odkryj-piekno-cypru/

Madera, Portugalia

Madera jest jedną z dwóch największych wysp portugalskiego archipelagu o tej samej nazwie. Wyspa ta posiada przyjemny klimat przez cały rok i charakteryzuje się niesamowitym pięknem przyrody: bohaterami krajobrazu są jaskrawo zielone obszary i nieregularne klify o bardzo unikalnych kształtach. Z tego powodu jedną z najpopularniejszych aktywności turystycznych na Maderze są piesze wędrówki.

Kolejnym mocnym punktem portugalskiej wyspy jest atmosfera spokoju i wyciszenia, ponieważ Madera nie jest typowym celem podróży dla miłośników tropikalnych plaż, ale raczej idealnym miejscem, aby połączyć się z naturą i zrelaksować się w towarzystwie rodziny, partnera lub grupy przyjaciół.