Bezpieczniej na stoku z zegarkiem Traser

Kapryśna zima w kraju nie musi oznaczać rezygnacji z białego szaleństwa. Zresztą prognozy pogody najczęściej się nie sprawdzają, dlatego najwyższy czas sporządzić listę, co zabrać ze sobą na narty. Z pewnością obejść się nie można bez taktycznego zegarka, dzięki któremu nie straci się ani na chwilę orientacji w czasie. Takie urządzenie pokaże dobrze przygotowanemu do sezonu narciarzowi potrzebne parametry pogodowe, wysokość terenu czy choćby powiadomienia z telefonu.

Jaki zegarek wybrać na stok?

Sprawdzenie godziny na telefonie będąc na stoku narciarskim, może skończyć się tragicznie nie tylko dla smartfona. Oczywiście, żaden zegarek nie jest obowiązkowym, ani niezbędnym wyposażeniem narciarskim, lecz wraz ze wzrostem jego funkcjonalności, stał się pożądany.  

Do niezbędnika każdego survivalowca należy właściwie dopasowany zegarek. Szusując po stokach, niezależnie czy sztucznie naśnieżonych, czy nie, warto wyposażyć się w czasomierz, który nie zawiedzie. Oferta rynkowa jest rozbudowana, dzięki czemu bez problemu można znaleźć produkt idealny. Co takiego w sobie mają zegarki taktyczne? Ich główny cel to pomagać właścicielowi w wymagających, ekstremalnych warunkach. Po pierwsze, ciemny kolor tarczy, który ułatwi odczyt. Po drugie, bardzo żywotne podświetlenie trytowe. Kolejnym wymogiem, który musi spełniać czasomierz dla narciarza, to wodoszczelność na poziomie 20-30 ATM. Wisienkę na torcie stanowi lekkość zegarka.  

Zegarek taktyczny – sprawdzony na polu walki, sprosta każdym wymaganiom

Połączenie militarnego designu z nowoczesnymi technologiami to strzał w dziesiątkę. Przystosowane do różnych zadań w terenie gwarantują bezkolizyjne użytkowanie w trudnych warunkach. Mając dopasowany zegarek sportowy, nie trzeba się martwić, że przy upadku zostanie rozbity. Odporny na niskie temperatury i wilgoć to ważny aspekt w przypadku wyboru zegarka dla narciarza. Jakimi jeszcze funkcjami  zegarki taktyczne zaskakują? Kompas, barometr, termometr? Jak najbardziej! Szukając dopasowanego do swoich potrzeb modelu, warto zawsze zapoznać się ze specyfikacją techniczną.  

Traser – żołnierski design i szwajcarska jakość

Każdy aktywny mężczyzna powinien dobrze kojarzyć markę Traser. Szwajcarska produkcja mówi sama za siebie. Te zegarki taktyczne wyróżnia militarny charakter, który szczególnie trafnie przemawia do fanów sportu i survivalu. Gadżet, z którego korzysta od lat 90. amerykańska armia, zyskuje coraz więcej zwolenników wśród cywilów. Solidne, wytrzymałe i precyzyjne to główne zalety zegarków Traser.

Poza militarnym designem, niebagatelną sprawą jest wykorzystanie w zegarku innowacyjnej metody podświetlenia, działającej nieprzerwanie ponad 25 lat! Do tego rozwiązania zastosowano tryt, czyli izotop wodoru. Najwyższych lotów technologie widoczne są również w przypadku szkiełka. Użyto mineralnych lub szafirowych, co idealnie zabezpiecza przed obtłuczeniem i zarysowaniem oraz czyni zegarek całkowicie wodoodpornym. Jeśli więc, szusując po stoku, niespodziewanie narciarz znajdzie się w śniegu, nie musi przynajmniej martwić się o swój czasomierz. Przeprowadzone bowiem testy wskazują, że z zegarkiem Traser można pływać i nurkować. 

Cztery typy zegarków dopasowane do stylu życia

Tak, jak różni bywają aktywni mężczyźni, tak z tą myślą zaprojektowano cztery wersje szwajcarskich zegarków taktycznych. Po pierwsze seria Tactical. To minimalistyczny, w stonowanych kolorach zegarek z analogowym wyświetlaczem. Sprawdzi się również do bardziej eleganckich stylizacji. Z kolei seria Sport wyróżnia się zastosowaniem w czasomierzu chronografu. Modele z linii klasycznej wyróżniają się przejrzystą tarczą, skórzanym paskiem i stalową bransoletką. Czwarta seria została stworzona z myślą o panach szczególnie ceniących najnowsze technologie pod kątem podświetlenia cyferblatu oraz indeksów. Takie rozwiązanie posłuży narciarzom korzystającym z białego puchu także po zmroku. 

Warto zwrócić uwagę na to, że każdy z modeli, niezależnie od serii, posiada atest FHS poświadczający wyprodukowanie go w Szwajcarii przynajmniej w 60%. Takie zapewnienie o jakości zegarków Traser szczególnie docenią osoby, dla których ekwipunek sportowy powinien być z najwyższej półki.  

Zegarki Traser – uprawiaj sport z zaawansowanym zegarkiem taktycznym

Współcześnie niemal tak samo, jak mężczyźni, aktywne są także kobiety, co zainspirowało producentów zegarków taktycznych do stworzenia modeli dedykowanych paniom. Między innymi marka Traser może się takim osiągnięciem pochwalić. Jednak ze względu na styl życia i dopasowanie do indywidualnych potrzeb panów, oferta jest w tym wypadku większa, na przykład w sieci. Choćby marka Traser zaprojektowała cztery linie, odpowiadające różnym trybom życia mężczyzn. Wszystkie z nich powstały w jednym celu, by wspomóc użytkownika w wymagających warunkach podczas uprawiania sportu, na przykład narciarstwa. Producenci stawiają na odporność na uderzenia, wodoszczelność i doskonałą czytelność cyferblatu.